Zebronics Zeb-Calyx Wired in Ear Earphones with Mic (Black)
| Noise Control | None |
|---|---|
| Frequency Response | 20000 Hz |
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
| Model Name | Zeb-Calyx |
| Connectivity Technology | Wired |
| Included Components | Earphone 1 unit Earbuds 1 pair |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | music entertainment and call function |
| Recommended Uses For Product | Entertainment, Outdoor, Calling, Music, Gaming |
| Compatible Devices | Mobile,Tablet |
| Control Type | Volume Control, Media Control |
| Cable Feature | Without Cable |
| Item Weight | 400 Grams |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Frequency Range | 20Hz - 20kHz |
| Net Quantity | 1 Unit |
| Style | Zeb-Calyx(black) |
| Product Dimensions | 2 x 6.6 x 18.5 cm; 400 g |
| Item model number | Zeb-Calyx(black) |
| Connector | 3.5mm Jack |
| Size | standard |
| Hardware Platform | Tablet, Smartphone |
| Item Weight | 400 g |
| Manufacturer | 13,7 |
| Country of Origin | India |
| Imported By | ZEBRONICS INDIA PVT LTD, NO : 118, POONAMMALE HIGH ROAD , VEPERY |
Noise Control None Frequency Response 20000 Hz Headphones Jack 3.5 mm Jack Model Name Zeb-Calyx Connectivity Technology Wired Included Components Earphone 1 unit Earbuds 1 pair Age Range (Description) Adult Material...
Description
| Noise Control | None |
|---|---|
| Frequency Response | 20000 Hz |
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
| Model Name | Zeb-Calyx |
| Connectivity Technology | Wired |
| Included Components | Earphone 1 unit Earbuds 1 pair |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | music entertainment and call function |
| Recommended Uses For Product | Entertainment, Outdoor, Calling, Music, Gaming |
| Compatible Devices | Mobile,Tablet |
| Control Type | Volume Control, Media Control |
| Cable Feature | Without Cable |
| Item Weight | 400 Grams |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Frequency Range | 20Hz - 20kHz |
| Net Quantity | 1 Unit |
| Style | Zeb-Calyx(black) |
| Product Dimensions | 2 x 6.6 x 18.5 cm; 400 g |
| Item model number | Zeb-Calyx(black) |
| Connector | 3.5mm Jack |
| Size | standard |
| Hardware Platform | Tablet, Smartphone |
| Item Weight | 400 g |
| Manufacturer | 13,7 |
| Country of Origin | India |
| Imported By | ZEBRONICS INDIA PVT LTD, NO : 118, POONAMMALE HIGH ROAD , VEPERY |

