ZEBRONICS PIXAPLAY 55, Smart Projector, 8000 Lumens, 4K Support, 150 Inch Screen Size, Quad Core Processor, Bluetooth, HDMI, USB, WiFi, mSD, AUX, 1080p Native, APP Support, Miracast
| Brand | ZEBRONICS |
|---|---|
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited, No.13/7, Smith Road, Royapettah, Chennai-600002 |
| Model | ZEB-PIXAPLAY 55 |
| Model Name | Zeb- Pixaplay 55 |
| Product Dimensions | 10.6 x 32.5 x 10.6 cm; 2 kg |
| Item model number | ZEB-PIXAPLAY 55 |
| Hardware Interface | MicroSD, USB, HDMI |
| Special Features | Built-In Speaker |
| Mounting Hardware | Remote - 1 unit,QR Code - 1 unit,Projector - 1 unit,,,,,,,,,,,,,,,,, |
| Number of items | 1 |
| Display Technology | LCD |
| Display Type | LED |
| Image contrast ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Voltage | 240 Volts |
| Batteries Required | No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connector Type | Wi-Fi |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 2 kg |
Brand ZEBRONICS Manufacturer Zebronics India Private Limited, No.13/7, Smith Road, Royapettah, Chennai-600002 Model ZEB-PIXAPLAY 55 Model Name Zeb- Pixaplay 55 Product Dimensions 10.6 x 32.5 x 10.6 cm; 2 kg Item...
Description
| Brand | ZEBRONICS |
|---|---|
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited, No.13/7, Smith Road, Royapettah, Chennai-600002 |
| Model | ZEB-PIXAPLAY 55 |
| Model Name | Zeb- Pixaplay 55 |
| Product Dimensions | 10.6 x 32.5 x 10.6 cm; 2 kg |
| Item model number | ZEB-PIXAPLAY 55 |
| Hardware Interface | MicroSD, USB, HDMI |
| Special Features | Built-In Speaker |
| Mounting Hardware | Remote - 1 unit,QR Code - 1 unit,Projector - 1 unit,,,,,,,,,,,,,,,,, |
| Number of items | 1 |
| Display Technology | LCD |
| Display Type | LED |
| Image contrast ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Voltage | 240 Volts |
| Batteries Required | No |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connector Type | Wi-Fi |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 2 kg |

