Logitech Wireless Presenter R400 for Windows Computers & Laptops(Black)
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech, Logitech |
| Colour | Black |
| Form Factor | Palm-held |
| Item Height | 0.02 Centimeters |
| Item Width | 0.02 Centimeters |
| Standing screen display size | 24 Inches |
| Product Dimensions | 0.02 x 0.02 x 0.02 cm; 57 g |
| Batteries | 2 Lithium Metal batteries required. (included) |
| Item model number | 910-001356 |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 1800 |
| Connectivity Type | wireless |
| Wireless Type | 802.11a |
| Voltage | 3 Volts |
| Wattage | 3600 |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | usb |
| Battery Description | AAA |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 1.87 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 0.7 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 5 |
| Number of Lithium Metal Cells | 5 |
| Included Components | Logitech Wireless Presenter R400, Wireless mini-receiver, 2 AAA batteries, Carrying case, Quick-start guide |
| Manufacturer | Logitech |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 57 g |
Brand Logitech Manufacturer Logitech, Logitech Colour Black Form Factor Palm-held Item Height 0.02 Centimeters Item Width 0.02 Centimeters Standing screen display size 24 Inches Product Dimensions 0.02 x 0.02 x 0.02...
Description
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech, Logitech |
| Colour | Black |
| Form Factor | Palm-held |
| Item Height | 0.02 Centimeters |
| Item Width | 0.02 Centimeters |
| Standing screen display size | 24 Inches |
| Product Dimensions | 0.02 x 0.02 x 0.02 cm; 57 g |
| Batteries | 2 Lithium Metal batteries required. (included) |
| Item model number | 910-001356 |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 1800 |
| Connectivity Type | wireless |
| Wireless Type | 802.11a |
| Voltage | 3 Volts |
| Wattage | 3600 |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | usb |
| Battery Description | AAA |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 1.87 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 0.7 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 5 |
| Number of Lithium Metal Cells | 5 |
| Included Components | Logitech Wireless Presenter R400, Wireless mini-receiver, 2 AAA batteries, Carrying case, Quick-start guide |
| Manufacturer | Logitech |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 57 g |

